Tisková zpráva ze dne 16. ledna 2020/09:00 hodin

16. ledna 2020 v 01:00 hodin došlo na jednotce intenzivní péče interního oddělení slánské nemocnice k mimořádné události.

Dvaasedmdesátiletý pacient, přijatý 14. ledna, začal fyzicky napadat personál. Ke zvládnutí situace byla přivolána ozbrojená ochranka, na kterou následně agresor zaútočil nožem. Při odvracení útoku byl člen ochranky nucen použít střelnou zbraň, útočník utrpěl povrchové zranění dolní končetiny. Poté se podařilo jej medikamentózně zklidnit a ránu ošetřit, nikdo z personálu zraněn nebyl. Pacient se do útoku projevoval klidně, příčinu rozvoje agresivity a stavu snížené příčetnosti objasní psychiatrické vyšetření.

S ohledem na probíhající vyšetřování Policií České republiky nelze k proběhlému incidentu v tuto chvíli podat více informací.

MUDr. Štěpán Votoček
ředitel