Covid report 27. 12. 2020

Narůstající počty nakažených a zvyšující se procento pozitivních testů v populaci se - jak se dalo očekávat - odrazily v počtu nemocných vyžadujících hospitalizaci. Doufali jsme, že prudký nárůst pacientů přijatých pro Covid-19, zaznamenáme po Novém roce - ale bohužel tato situace nastala již nyní. Naše Covid oddělení, před Vánocemi zredukované na 29 lůžek interny A, se během posledních dvou dnů zcela zaplnilo. Od pondělí 28. 12. 2020 jsme proto nuceni přistoupit ke kroku, který si nikdo nepřál: na lůžkách ortopedie a chirurgické JIP znovu otevíráme oddělení Covid 2. Jsem rád, že měl personál alespoň pár dnů na oddech, a mrzí mě, že se místo vytouženého návratu k normálu rozjíždí další kolo. Je stále jasnější, a snad to konečně pochopí i ti, kteří se tomu dosud bránili, že bez plošného proočkování se z tohoto marasmu nevyhrabeme. Neumím si představit chod nemocnice a státu v covidovém režimu další rok nebo dva. Vy, kteří očkování odmítáte, takovou fantazii snad máte?

ředitel