Covid report 19. 11. 2020

Trend celostátního poklesu pozitivních testů na Covid pokračuje, nicméně dle očekávání k zaznamenáníhodnému poklesu hospitalizovaných pro Covid (alespoň v naší nemocnici) zatím nedochází. K dnešnímu dni leží na všech čtyřech Covid stanicích dohromady 42 nemocných, přičemž nejvyšší denní počet byl 50 v minulém týdnu. Když mluvím o nemocných, je to záměrné: na rozdíl od některých fakultních nemocnic u nás žádní bezpříznakoví pacienti neleží. Dobrou zprávou je, že se nám podařilo zajistit dostatečný počet ventilátorů a HFNO přístrojů a že s pomocí externích lékařů a dobrovolníků se daří udržet i personální zajištění, byť je to na hraně. Horší situace je v nekovidových provozech, kde se sice podařilo obnovit provoz dětského oddělení a porodnice, ale nevyhneme se krátkodobému uzavření jedné stanice jiného oddělení, kde je kvůli šíření nákazy nutné provést desinfekci všech prostorů. Návrat k běžnému provozu zatím není na pořadu dne: lůžka potřebná pro pooperační péči jsou obsazena pacienty s Covidem a sestry z ambulancí pracují u lůžek. I naše Odběrové centrum zaznamenalo snížení zájmu o testy, ten je zhruba poloviční. Proto od příštího týdne přikročíme ke zkrácení provozu na 6 hodin, a to tak, že odběry začnou od 8:00. Děkujeme všem firmám i jednotlivcům, kteří se starají o komfort našich zaměstnanců, dodávají jim jídlo a pití, vyjadřují sympatie. A za svou osobu děkuji všem lidem pracujícím v nemocnici, že dělají, co je třeba - a to není málo.

ředitel