Covid report 22. 11. 2021

V Nemocnici Slaný je aktuálně hospitalizováno 24 pacientů s covid-19, nejvážnějších 5 pacientů leží na ARO, ostatní na interně A, z nich ti těžší na monitorovaných lůžkách v režimu JIP. Několik pacientů již zemřelo. Během dneška se začne plnit třetí covidové oddělení na stanici chirurgie II. Z tohoto důvodu, a též z důvodu covidového režimu na oddělení ARO, bylo nutné částečně přerušit operativu neakutních případů. Kvůli pozastavené distribuci preparátů s monoklonálními protilátkami je od 19. 11. jejich podávání výrazně omezeno, informaci, kdy bude distribuce obnovena, jsme zatím neobdrželi. 

 

Je politováníhodné, že vinou neočkovaných, kteří tvoří drtivou většinu všech vážných případů, budou trpět ti, kteří si svou nemoc nezavinili a na operaci budou opět, často v bolestech čekat. Je politováníhodné, že vinou neočkovaných naše sestry, lékaři a další personál stráví další advent a Vánoce na covidových odděleních a rok nevyčerpanou a tolik potřebnou dovolenou si ani letos nevyberou. Je politováníhodné, že se mezi mediálně známými lékaři a dalšími "odborníky", kteří covid viděli maximálně v televizi, najdou tací, kteří přiživují svou popularitu podporováním protiočkovací nálady části společnosti ochotné jim naslouchat. Je stěží pochopitelné, kam dosluhující vláda nechala situaci dospět a že jsme ani od budoucí vlády zatím neslyšeli nic, co by se alespoň vzdáleně podobalo návrhu účinného řešení. 

 

Milí neočkovaní: budete při pečení cukroví a popíjení svařáku u televize nadávat, že nesmíte do hospody a supermarkeru, uvědomte si, že kvůli vám se zatím jiní na pokraji zhroucení v ochranných oblecích pokoušejí zachránit život vašim souvěrcům, mezi něž se zítra můžete zařadit i vy.

 

ředitel