Covid report 27. 1. 2022

Aktuálně je v Nemocnici Slaný hospitalizováno 15 pacientů s covid-19 pozitivitou (13 na standardním oddělení, 2 na ARO), přičemž u části z nich se jedná skutečně jen o pozitivitu při jiné nemoci, která je primárním důvodem hospitalizace. S nástupem omicronu ubývá pacientů s covidovým zápalem plic, kteří donedávna dominovali. Naším hlavním problémem je narůstající počet zaměstnanců napříč všemi pracovišti, kteří jsou buď sami covid pozitivní, nebo jsou v karanténě z důvodu kontaktu s pozitivní blízkou osobou. Abychom byli schopni zachovat provoz, byl nám Krajskou hygienou u několika z nich schválen režim pracovní karantény. Očkovací i odběrové místo nadále pracují na hranici své kapacity. Doporučujeme všem, kteří tak ještě neučinili, aby se zaregistrovali k aplikaci třetí dávky očkování, která garantuje všem nakaženým nekomplikovaný průběh nákazy.