Nabídka vyšetření na COVID-19 Rapid testem

Nabízíme kvalitativní stanovení protilátek proti COVID-19 (tj. odpověď ve smyslu protilátky jsou nebo nejsou přítomny).

Testování provádíme v odběrové místnosti laboratoře v Nemocnici Slaný - budova C ve všední dny od 6:00 – 9:30 hod. Výsledek klient obdrží do 20 minut. Test se provádí z kapky krve. Cena testu 500 Kč.

Test podle údajů výrobce detekuje protilátky proti SARS-CoV-2 ve třídě IgM a IgG s dostatečnou spolehlivostí asi sedmý den po infikování pacienta a v dalším období. V krvi nemocného se po infikování objeví nejprve protilátky třídy IgM, po několika dnech pak i protilátky třídy IgG. Protilátky třídy IgM po blíže nespecifikovaném období (zatím není dostatek klinických údajů) vymizí a přetrvávají jen protilátky třídy IgG.  Test je považován pouze za pomocný, v případě pozitivního výsledku je nutné jej ověřit ještě testem na přímý průkaz přítomnosti viru metodou PCR (molekulární diagnostika).

Přímý průkaz viru metodou PCR neprovádíme.

Kvantitativní stanovení protilátek IgM a IgG neprovádíme.

Toto vyšetření neslouží k posouzení vhodnosti dárce k darování rekonvalescentní plazmy!