Novinky.cz uvádějí nepravdivé počty hospitalizovaných!

Na stránkách Novinky.cz, nejčtenějším českém webu, je už několik týdnů k nahlédnutí denně aktualizovaná mapa s počty hospitalizovaných pro Covid-19 v jednotlivých městech s odkazem na Ministerstvo zdravotnictví jako zdroj.

Na naše upozornění, že v Nemocnici Slaný je ve skutečnosti hospitalizován a každodenně na portál Ministerstva zdravotnictví referován mnohem vyšší - dvojnásobný - počet pacientů s Covidem, než ukazuje mapa, redakce Novinek nereagovala. Naopak čtenáři Novinek rozporují naše data jakožto přemrštěná, a proto cítíme potřebu důrazně se ohradit proti neprofesionálnímu informování veřejnosti, kterého se Novinky.cz v takto choulostivé záležitosti dopouštějí. Lajdácká práce nezodpovědných redaktorů shazuje nasazení a úsilí zdravotníků a poškozuje dobré jméno slánské nemocnice a možná i řady dalších, které pak před veřejností vypadají, že si nemocné vymýšlejí.