Endoskopie

Na jaře roku 2008 byla oddělení udělena Akreditace v oboru gastroenterologie. Pro nemocnici to znamená potvrzení kvality a rozsahu péče.

Gastroenterologické pracoviště nemocnice Slaný je vybaveno přístroji k vyšetřování horní i dolní části zažívacího traktu, tj. jícnu, žaludku, dvanáctníku, tlustého střeva i konečníku. Pacienti jsou vyšetřováni jak ambulantně, tak za hospitalizace. Výhodná je kombinace chirurgů a internistů-gastroenterologů.

  

Endoskopická ambulance

 

Umístění

Přízemí budovy B

(plán nemocnice)

Ordinační hodiny

Po - Pá: 8:00 - 14:00

Objednání

Tel: 312 575 242

(v ordinačních hodinách)

 

 

 

 

Endoskopické vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku

  • Pacient přichází na lačno.
  • Po místním umrtvení hrdla sprejem se zavede přístroj do jícnu a lékař detailně vyšetří jícen, žaludek a dvanácterník. Může odebrat zcela bezbolestně částečky sliznice na vyšetření infekce.
  • Tak bezpečně stanoví případné onemocnění a určí další léčebný postup. Samozřejmostí jsou následné kontroly léčby opět na našem pracovišti a pacient je u nás dispenzarizován.

 

Bojíte se rakoviny tlustého střeva?

Češi drží celosvětově smutné prvenství – největší procento z nich onemocní rakovinou tlustého střeva. Proto vznikl pod záštitou Nadace Vize 97 Dagmar a Václava Havlových celonárodní program prevence této nemoci.

Naše nemocnice se stala jedním z center, kde se každý, kdo dosáhl věku 55 let, může nechat zdarma vyšetřit. Vyšetření tlustého střeva se nazývá kolonoskopie a provádí se v naší endoskopické ambulanci.  

Další informace získáte v endoskopické ambulanci naší nemocnice nebo na lince 312 575 242, o celonárodním programu a rakovině tlustého střeva se pak nejvíce dozvíte na www.kolorektum.cz.

 

Kolonoskopické vyšetření

Doporučuje lékař při obtížích dolní části zažívacího traktu. Pokud lékař při vyšetření objeví ve střevě nějaké podezřelé místo, může odebrat vzorek na vyšetření. Při kolonoskopii mohou být také odstraněny menší střevní výrůstky tzv. polypy.

 

Příprava a průběh: zde

 

Upozornění – po každém endoskopickém vyšetření rozhodně není vhodné, aby pacient řídil auto.

K vyšetření sebou vezměte kartičku pojišťovny.

Kolektiv lékařů a sester mají potřebné znalosti a zkušenosti, vyšetření se nemusíe obávat.